Jak skontaktować się z obsługą Facebooka? [aktualizacja 18.10.2019]

Macie już dość tracenia czasu na przeszukiwanie tematów w Centrum Pomocy Facebooka? Raporty zgłaszane poprzez standardowe formularze wydają się lecieć w próżnię? Na szczęście jest jeszcze szansa! Istnieje możliwość bezpośredniej rozmowy z (żywym) przedstawicielem Facebooka. Tak oni istnieją!

Kontakt do Facebooka

Nie tak szybko! No, chyba że jesteście szczęśliwymi posiadaczami konta reklamowego, a także sponsorowaliście choć jeden post. Jeśli nie, to musicie je najpierw utworzyć, ponieważ bezpośredni czat jest dostępny jedynie dla reklamodawców.

Po uruchomieniu konta i utworzeniu dowolnej reklamy, nawet za minimalną stawkę, otrzymacie klucz do bram niebios! Wszystkie Wasze problemy odejdą w niebyt za jednym, magicznym kliknięciem. Ścieżka, która prowadzi do tego skarbu znajduje się tutaj: kontakt do Facebooka.

Jak zacząć czatować?

Po kliknięciu w podany wyżej link Waszym oczom powinien ukazać się następujący widok:

Menu Facebooka z podkreślonym przyciskiem na dole

Scrollujemy stronę na dół, aż ujrzymy przycisk “Pierwsze kroki”, w który musimy kliknąć. Po przejściu na kolejną stronę zobaczymy ten ekran:

Teraz należy wybrać obszar występowania problemu. Klikamy np. “Strony firm” i przechodzimy dalej.

Widzimy aktualnie kategorie pomocy dotyczącej wybranego obszaru. Jeśli gotowe wskazówki nie okazują się skuteczne, to nie ma się co martwić! Na dole strony czeka na nas Święty Gral – przycisk otwierający okienko chatu.

Zaznaczony na czerwono przycisk kontaktu z Facebookiem

Na pojawienie się konsultanta można czekać od kilku do kilkunastu minut. Gdy wszystko załaduje się prawidłowo zostaniemy przeniesieni do okienka konwersacji.

Komunikat z Messnegera

Zostaniecie poproszeni o krótki brief waszej sprawy lub będziecie musieli skorzystać ze wstępnego wsparcia pod postacią chat-bota. Następnie zobaczycie informację, że do rozmowy dołączył członek obsługi Facebooka. Od teraz możecie w prosty i przyjemny sposób rozwiązać swój problem.

Okno rozmowy - kontakt do Facebooka

Skuteczność czatu

Już kilkukrotnie zdarzyło mi się rozmawiać bezpośrednio z konsultantem Facebooka. Nie wiem od czego to zależy, ale raz wymagało to ode mnie znajomości języka angielskiego, ponieważ rozmawiałem z Carlosem, a innymi razy otrzymywałem naprzemienne wsparcie ze strony Natalii oraz Karoliny. Moje zgłoszenia dotyczyły m.in. łączenia stron, których łączenie nie działało poprzez standardową procedurę “merge” lub innych funkcji, które nie działały pomimo wykonywania przeze mnie prawidłowych czynności.

Mam nadzieję, że okażą się przydatne i w Waszym naszpikowanym deadlineami życiu pojawi się nieco więcej spokoju 🙂

Do następnego!

SEO - co to jest
Marketing

SEO – co to jest? Kiedy efekty?

Dość często na początku drogi związanej z digital marketingiem, pojawiają się pytania typu: SEO – co to jest? Na czym polega pozycjonowanie? Jak długo trzeba czekać

Przydałby Ci się dobry content na stronę?

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz pomocy?

Wyślij
formularz

Chętnie odpowiemy na pytania!

Jeżeli masz pytania dotyczące działań z zakresu marketingu internetowego – wyślij je w formularzu, lub skontaktuj się z nami telefonicznie.
+48 790 706 906